BASEBALL
CLASS 6A
FRIDAY’S QUARTERFINALS at Fort Smith (Hunts Park) Bryant 1, Bentonville 0 Springdale Har-Ber 8, Little Rock Catholic 4 at Fort Smith (Forsgren Field) Rogers 4, Conway 0 North Little Rock 5, Cabot 1 TODAY’S SEMIFINALS at Fort Smith (Hunts Park) Bryant vs. Springdale Har-Ber, Noon Rogers vs. North Little Rock, 2:30 p.m.
CLASS 5A
FRIDAY’S QUARTERFINALS at Annie Camp Junior High (Jonesboro) Greene County Tech 12, Russellville 5 Jonesboro 13, Texarkana 2 Van Buren 6, Marion 4 Greenwood 5, Batesville 4 TODAY’S SEMIFINALS at Annie Camp Junior High (Jonesboro) Greene County Tech vs. Jonesboro, Noon Van Buren vs. Greenwood, 2:30 p.m.
CLASS 4A
At Morrilton FRIDAY’S QUARTERFINALS Magnolia 11, Joe T. Robinson 1 Farmington 9, Pocahontas 8 Valley View 8, Harrison 2 Shiloh Christian 4, Nashville 1 TODAY’S SEMIFINALS Magnolia vs. Farmington, Noon Valley View vs. Shiloh Christian, 2:30 p.m.
CLASS 3A
FRIDAY’S QUARTERFINALS at Ashdown City Park Walnut Ridge 5, Danville 1 West Fork 7, Benton Harmony Grove 0 Harding Academy 15, DeWitt 2 Ashdown 15, Booneville 12 TODAY’S SEMIFINALS at Ashdown City Park Walnut Ridge vs. West Fork, Noon Harding Academy vs. Ashdown, 2:30 p.m.
CLASS 2A
FRIDAY’S QUARTERFINALS at Carlisle High School South Side Bee Branch 3, Parkers Chapel 0 England 6, Murfreesboro 3 Woodlawn 12, Buffalo Island Central 0 McCrory 6, Horatio 1 TODAY’S SEMIFINALS at Carlisle High School South Side Bee Branch vs. England, Noon Woodlawn vs. McCrory, 2:30 p.m.
CLASS 1A
FRIDAY’S QUARTERFINALS at Izard County High School West Side Greers Ferry 18, Sacred Heart 2 Izard County 10, Guy-Perkins 0 Mammoth Spring 14, Nemo Vista 2 Viola 12, Wonderview 0 TODAY’S SEMIFINALS at Izard County High School West Side Greers Ferry vs. Izard County, Noon Mammoth Spring vs. Viola, 2:30 p.m.
SOFTBALL
CLASS 6A
at Cabot FRIDAY’S QUARTERFINALS
Cabot 11, Fort Smith Southside 9 Conway 4, Rogers 3 Bentonville 7, Fort Smith Northside 1 Bryant 7, Bentonville West 0
TODAY’S SEMIFINALS
Cabot vs. Conway, Noon Bentonville vs. Bryant, 2:30 p.m.
CLASS 5A
at Mountain Home FRIDAY’S QUARTERFINALS
Benton 4, White Hall 1 Greene County Tech 11, Hot Springs Lakeside 1 Greenwood 11, Marion 5 Mountain Home 2, Beebe 1
TODAY’S SEMIFINALS Today
Benton vs. Greene County Tech, Noon Greenwood vs. Mountain Home, 2:30 p.m.
CLASS 4A
at Morrilton FRIDAY’S QUARTERFINALS
Nashville 15, Brookland 0 Morrilton 8, Star City 0 Pea Ridge 10, Stuttgart 0 Farmington 15, Malvern 0
TODAY’S SEMIFINALS
Nashville vs. Morrilton, Noon Pea Ridge vs. Farmington, 2:30 p.m.
CLASS 3A
at Ashdown FRIDAY’S QUARTERFINALS
Paris 8, Bald Knob 0 Baptist Prep 6, Ashdown 5 Hoxie 4, Booneville 3 Smackover 9, Atkins 2
TODAY’S SEMIFINALS
Paris vs. Baptist Prep, Noon Hoxie vs. Smackover, 2:30 p.m.
CLASS 2A
at Carlisle FRIDAY’S QUARTERFINALS
Tuckerman 10, Horatio 1 Spring Hill 2, Salem 0 Parkers Chapel 11, McCrory 10 Mansfield 5, Quitman 4
TODAY’S SEMIFINALS
Tuckerman vs. Spring Hill, Noon Parkers Chapel vs. Mansfield, 2:30 p.m.
CLASS 1A
at Izard County and Viola FRIDAY’S QUARTERFINALS
Sacred Heart 11, Emerson 5 Scranton 11, Bradley 1 Taylor 5, Mount Vernon-Enola 4 Wonderview 4, West Side Greers Ferry 0
TODAY’S SEMIFINALS
Taylor vs. Wonderview, Noon Sacred Heart vs. Scranton, 2:30 p.m.