All times Central
MONDAY’S RESULTS
Dierks 41, Hot Springs Lakeside JV 14
At War Memorial Stadium, Little Rock
Arkadelphia 23, Stuttgart 12
Sylvan Hills 62, Vilonia 28
At Golden Lion Stadium, Pine Bluff
Bearden 20, Lafayette County 14
Smackover 59, Warren 30
TUESDAY’S RESULTS
Dardanelle 42, Danville 0
At Reynolds Razorback Stadium, Fayetteville
Fort Smith Southside 35, Alma 19
Shiloh Christian 77, Charleston 49
At War Memorial Stadium, Little Rock
Central Arkansas Christian 34, Arkansas Baptist 6
Beebe 41, Greenbrier 27
THURSDAY’S RESULT
At War Memorial Stadium, Little Rock
Hot Springs Lakeside vs. LR Central, (n)
TODAY’S GAMES
Class 7A-6A
Conway at Cabot, 7 p.m.
Springdale at Greenwood, 7 p.m.
LR Catholic at North Little Rock, 7 p.m.
Russellville at Morrilton, 7 p.m.
Rogers at Siloam Springs, 7 p.m.
White Hall at Van Buren, 7 p.m.
Bentonville at Kansas City (Mo.) Rockhurst, 7 p.m.
Lawton (Okla.) Eisenhower at Fayetteville, 7 p.m.
FS Northside at Pine Bluff, 7 p.m.
Rogers Heritage at Olathe (Kan.) North, 7 p.m.
Webb City, Mo. at Springdale Har-Ber, 7 p.m.
El Dorado at Camden Fairview, 7 p.m.
Hot Springs at Lake Hamilton, 7 p.m.
LR Hall at Ashdown, 7 p.m.
LR Parkview at Mills, 7 p.m.
Sheridan at LR McClellan, 7 p.m.
Wynne at Marion, 7 p.m.
Harrison at Mountain Home, 7 p.m.
Searcy at Greene County Tech, 7 p.m.
West Memphis at Forrest City, 7 p.m.
Texarkana, Texas at Texarkana, 8 p.m.
At War Memorial Stadium, Little Rock
Bryant vs. Benton, 7:30 p.m.
At Centennial Bank Stadium, Jonesboro
Jonesboro vs. Valley View, 7 p.m.
Class 5A
Jacksonville at Maumelle, 7 p.m.
Watson Chapel at Batesville, 7 p.m.
Blytheville at Osceola, 7 p.m.
Newport at Nettleton, 7 p.m.
Paragould at Rivercrest, 7 p.m.
De Queen at Mena, 7 p.m.
Hope at Nashville, 7 p.m.
Crossett at Magnolia, 7 p.m.
Clarksville at Lamar, 7 p.m.
Prairie Grove at Farmington, 7 p.m.
Fountain Lake at LR Christian, 7 p.m.
Subiaco Academy at LR Fair, 7 p.m.
Pulaski Academy at Dallas Highland Park, 7:30 p.m.
Class 4A
Decatur at Berryville, 7 p.m.
West Fork at Gentry, 7 p.m.
Gravette at Pottsville, 7 p.m.
Huntsville at Green Forest, 7 p.m.
Lincoln at Westville, Okla., 7 p.m.
Pea Ridge at Elkins, 7 p.m.
Heber Springs at Clinton, 7 p.m.
Helena-West Helena at PB Dollarway, 7 p.m.
Lonoke at Star City, 7 p.m.
Riverview at Pocahontas, 7 p.m.
Cave City at Southside Batesville, 7 p.m.
Brookland at Cedar Ridge, 7 p.m.
Cross County at Harrisburg, 7 p.m.
Highland at Harding Academy, 7 p.m.
Manila at Jonesboro Westside, 7 p.m.
Hoxie at Trumann, 7 p.m.
Atkins at Dover, 7 p.m.
Ozark at Booneville, 7 p.m.
Pulaski Robinson at Bauxite, 7 p.m.
Glen Rose at Malvern, 7 p.m.
Mansfield at Waldron, 7 p.m.
Clarendon at DeWitt, 7 p.m.
Mayflower at Dumas, 7 p.m.
McGehee at Hamburg, 7 p.m.
Monticello at Lake Village, 7 p.m.
Class 3A
Mountainburg at Cedarville, 7 p.m.
Hector at Marshall, 7 p.m.
Salem at Mountain View, 7 p.m.
Melbourne at Yellville-Summit, 7 p.m.
Des Arc at Bald Knob, 7 p.m.
Marvell at Barton, 7 p.m.
Augusta at Marianna, 7 p.m.
Bigelow at Perryville, 7 p.m.
Rose Bud at Quitman, 7 p.m.
Corning at Walnut Ridge, 7 p.m.
Marked Tree at Piggott, 7 p.m.
Lavaca at Union Christian, 7 p.m.
Paris at Centerpoint, 7 p.m.
Hackett at Two Rivers, 7 p.m.
Benton Harmony Grove at Poyen, 7 p.m.
Bismarck at Spring Hill, 7 p.m.
Conway Christian at Episcopal Collegiate, 7 p.m.
Cutter Morning Star at Horatio, 7 p.m.
Jessieville at Mountain Pine, 7 p.m.
Bearden at Camden Harmony Grove, 7 p.m.
Hampton at Drew Central, 7 p.m.
Fouke at Mineral Springs, 7 p.m.
Genoa Central at Foreman, 7 p.m.
Gurdon at Prescott, 7:30 p.m.
Rison at Fordyce, 8 p.m.
Class 2A
Hazen at Earle, 7 p.m.
McCrory at East Poinsett County, 7 p.m.
Woodlawn at Midland, 7 p.m.
Rector at Palestine-Wheatley, 7 p.m.
Mountain View at Salem, 7 p.m.
Magazine at Mount Ida, 7 p.m.
Brinkley at Western Yell County, 7 p.m.
Greenland at Johnson County Westside, 7 p.m.
Carlisle at England, 7 p.m.
Parkers Chapel at Magnet Cove, 7 p.m.
Hermitage at Lafayette County, 7 p.m.
Strong at Murfreesboro, 7 p.m.
SATURDAY’S GAME
Junction City at Smackover, 7:30 p.m.