2015 All-State Teams
Basketball
Class 7A Boys
Malik Monk, Bentonville
Kevin Hunt, Bryant
Hunter Southerland, Cabot
Javonte Ellis, Conway
Peyton Willis, Fayetteville
Tevin Brewer, Fort Smith Northside
Shakari Jones, Fort Smith Northside
Lexus Hobbs, Rogers Heritage
Kevaughn Allen, North Little Rock
Sam Dunkum, North Little Rock
Mason Cline, Springdale Har-Ber
Tereke Eckwood, Springdale Har-Ber
Chris Owens, Springdale High
Jaylyn Dye, Van Buren
Mitchell Smith, Van Buren
Gary Henderson, West Memphis
Class 7A Girls
Jordan Martin, Bentonville
Peyton Taylor, Bentonville
JaKeria Otey, Bryant
Alyssa Hamilton, Cabot
Jordan Danberry, Conway
Alexis Tolefree, Conway
Syndey Crockett, Fayetteville
Lauren Schuldt, Fayetteville
Aahliyah Jackson, Fort Smith Northside
Tiarra McDonald, Fort Smith Northside
Kira Shepard, Fort Smith Northside
Kamry Orr, Little Rock Central
Kiara Williams, Little Rock Central
Malica Monk, North Little Rock
Bailey Schalk, Springdale Har-Ber
Jamilyn Kinney, Van Buren
Class 6A Boys
Jake Folkerts, Alma
Austin Lee, Alma
Clay Anderson, Benton
Daniel Gafford, El Dorado
Czar Perry, El Dorado
Jarma Perkins, Jonesboro
Marquise Pointer, Jonesboro
Quadryon Gipson, Lake Hamilton
Eri Dailey, Little Rock Hall
Javon Franklin, Little Rock Parkview
Jaylin Franklin, Little Rock Parkview
Khalil Garland, Little Rock Parkview
Laquan Davie, Marion
Preston Grosebeck, Mountain Home
Andy Campbell, Russellville
Brandon Johnson, Siloam Springs
Class 6A Girls
Braxton Chumley, Benton
Skylar Davis, Benton
Ta-Sheanne Armstrong, El Dorado
Sarah Elkins, Greenwood
Megan Hartness, Greenwood
Starr Taylor, Jonesboro
Terralyn Dominick, Little Rock Hall
Shakyla Hill, Little Rock Hall
Natalia Ready, Little Rock Parkview
Daylia Bell, Marion
Breelyn Arms, Mountain Home
Sydney Blevins, Mountain Home
Jasmyn Eckerman, Pine Bluff
Shameka Ealy, Russellville
Kadesha Cooper, Sheridan
Mayse Pippin, Siloam Springs
Class 5A Boys
Justin McCoy, Camden Fairview
Corneliuss Page, Camden Fairview
Casey Benton, Clarksville
Robert Glasper, Forrest City
Montee Randle, Forrest City
Justin Tims, Greenbrier
Silas Huskey, Harrison
Jaquez Smith, Hope
Exavian Christon, Hot Springs
KaJuan Christon, Hot Springs
Trey Lenox, Hot Springs
Devin Campbell, Jacksonville
Tedrick Wolfe, Jacksonville
Isaiah Harper, Little Rock Christian
Jerrick Cole, Little Rock Fair
Keith Hayes, Little Rock McClellan
Andre Jones, Little Rock McClellan
Darius Hall, Mills University Studies
Cameron Ricks, Mills University Studies
Marcel Swinton, Morrilton
Gary Burton, Maumelle
JB Minix, Maumelle
Silas Finch, Nettleton
Brandon Clifford, Paragould
Dylan Hoggaard, Paragould
Lawson Korita, Pulaski Academy
Alexander Gorton, Valley View
Adam Horn, Valley View
Garrett Brown, Vilonia
Leonard Robinson, Watson Chapel
Xavier Young, Watson Chapel
Charles Cobb, Wynne
Class 5A Girls
Hannah Qualls, Batesville
Taylor McGraw, Beebe
Dejah Pride, Blytheville
Paige Morphew, De Queen
Kristi DuCharois, Farmington
Tahlon Hopkins, Farmington
Kenzie Batterton, Greenbrier
Cory Westerman, Greenbrier
Blakely Adams, Greene County Tech
Blair Metheny, Greene County Tech
Taylor Tate, Harrison
Ashley Clayborn, Hot Springs
Berniezha Tidwell, Hot Springs
Tiaunna Watkins, Hot Springs
Karlie Herron, Hot Springs Lakeside
Madeline Perrigo, Hot Springs Lakeside
Antrice McCory, Jacksonville
Annalee Rhodes, Little Rock Christian
Olivia Perez, Little Rock McClellan
Danielle Wright, Morrilton
Ali Tucker, Nettleton
Ilycia Carter, North Pulaski
Korie Bryant, Paragould
Alex Otwell, Pulaski Academy
Morgan Wallace, Pulaski Academy
Jessica Brasfield, Sylvan Hills
Dabria Thompson, Sylvan Hills
Ashleigh Guthrie, Valley View
Harleigh Jones, Valley View
Cassidy McNespey, Vilonia
Peyton Martin, Watson Chapel
Shanna Shavers, Watson Chapel
Class 4A Boys
Bryant Robinson, Arkadelphia
Chad McGonigal, Arkansas Baptist
Connor Vanover, Arkansas Baptist
Ben Madison, Bauxite
Reece Gramling, Brookland
Stephen Flanigan, Central Arkansas Christian
Jerome Luster, Dardanelle
JC Spinks, Dumas
Rashawn Langston, eStem
Tate McKellar, Fountain Lake
Joe Johnson, Hamburg
Kavion Pippen, Hamburg
Marquis Eaton, Helena-West Helena Central
River Gosvener, Huntsville
Caleb Kirk, Huntsville
Chase Mickelson, Jonesboro Westside
Shandon Goldman, Lincoln
D.J. Franklin, Monticello
LaMichael Pettway, Nashville
Joey Hall, Pea Ridge
Clark Brewington, Pocahontas
Nick Smith, Pocahontas
Kirklen Pettis, Riverview
Cash Krueger, Subiaco Academy
Class 4A Girls
Caroline Hogue, Arkansas Baptist
LaKendra Radford, Ashdown
Holly Wilmon, Bauxite
Aleksei Smith, Berryville
Rachel Gramling, Brookland
Cali Milligan, Brookland
Sydney Jones, Central Arkansas Christian
Christyn Williams, Central Arkansas Christian
Allie Hensley, Clinton
Miranda Campbell, Huntsville
Shelby McCartney, Huntsville
Raven Baker, Malvern
Yasmine Franklin, Monticello
Timya Sanders, Nashville
Kylie Ladd, Ozark
Olivia Melton, Ozark
Jayana Sanders, Pine Bluff Dollarway
Ashlyn Ellis, Pocahontas
Kate Junkersfeld, Pocahontas
Mattie Hartin, Prairie Grove
Erykah Johns, Riverview
Madison Riley, Riverview
Jaida Harden, Star City
Shamiqua Pickett, Warren
Class 3A Boys
CJ Parham, Camden Harmony Grove
Cole Crabtree, Cedar Ridge
Austin Reaves, Cedar Ridge
Tanner Brunt, Centerpoint
Dalton Cox, Centerpoint
Matthew Ward, Charleston
Jay Trusty, Danville
Spencer Politte, Flippin
Dean Smyser, Flippin
Tre Williams, Fordyce
Dusty Garadener, Fouke
Hayden Mathews, Harding Academy
Lemuel Reber, Haas Hall
Tristan Sisco, Hoxie
Hunter Dailey, Jessieville
Daniel McCarley, Lamar
Hayden Headley, Lavaca
Allie Freeman, Little Rock Episcopal
Mahlon Martin, Little Rock Episcopal
Kelvin Robinson, Little Rock Episcopal
Caleb Reinhart, Manila
Bryce Nicholson, Marshall
Eddie Cheers, Marianna
Kieanis Henry, McGehee
Tevin James, Osceola
Brandon Fenner, Paris
Khalid Stewart, Prescott
Marquez Chew, Rivercrest
Jordan Jones, Smackover
Dalton Hogue, Valley Springs
Cody Roebke, West Fork
Ryan Roebke, West Fork
Class 3A Girls
Kyra Williams, Bergman
Logan Oestreich, Bismarck
Liz Henderson, Cedar Ridge
Shanda Brown, Cedarville
Bailie Murphy, Cedarville
Taylor Jones, Charleston
Shayna Casinger, Corning
Becca Young, Corning
Alanna Craft, Cossatot River
Saybra Richardson, Cossatot River
Cierra Gardner, Drew Central
Alyssa English, Fordyce
Lacie Hulse, Fordyce
Jamie Johnson, Fouke
Eden Crow, Genoa Central
Kim Crowne, Greenland
Kiana Thompson, Greenland
Riley Rose, Harding Academy
Haley Smith, Harding Academy
Kellie Lampo, Jessieville
Sarah Shaw, Lamar
Hattie Horton, Marshall
Shakyla Begnaud, McGehee
Megan Highfield, Paris
Lycia Peevy, Paris
Lacy Alford, Perryville
Cali Lankford, Perryville
Jordan Elder, Rivercrest
Kristan Vornes, Rivercrest
Carissa Caples, Rose Bud
Emma Lee Taylor, Valley Springs
Payton Tennison, Valley Springs
Class 2A Boys
Joseph Nutt, Bigelow
Trevan Reed, Blevins
Daquan Green, Brinkley
Austin Pike, Buffalo Island Central
Richard Knox, Jr., Clarendon
Styleen Tyler, Clarendon
Dylan Schrekenhofer, Conway St. Joseph
Mario Urquidi, Decatur
Marcus Brown, Earle
Tyrik Harris, England
B.J. Thompson, England
Reggie Sanchez, Eureka Springs
Alunzo Leeper, Gurdon
Rustin Hays, Hector
Andrew Estep, Johnson County Westside
JaMario Bell, Junction City
Tyrus Grayson, Junction City
Javontay Rogers, Junction City
Eddie Page, Marmaduke
Deshaun Davis, Mineral Springs
Ty Galyan, Pangburn
Daniel Goodman, Poyen
Kenzie Flippo, Walnut Ridge
Garrett Horton, White County Central
Class 2A Girls
Kylie Warren, Carlisle
Taya Draper, Clarendon
Lindsey Clay, Conway Christian
Madeline Moix, Conway St. Joseph
Ashley Martin, Des Arc
Alesha Penister, England
Kiara Shoals, Foreman
Brianna Randall, Hampton
Laken Stanek, Hector
McKenna Mainerd, Johnson County Westside
Hailey Weathers, Johnson County Westside
Faith Linam, Magnet Cove
Alexia Perry, Marked Tree
Sidnee Bopp, Marmaduke
Madison Price, Marmaduke
Olivia Coulter, Mineral Springs
Kaylyn Moore, Mountainburg
Lauren Brumley, Parkers Chapel
Shelby Ellis, Poyen
Katelyn Mason, Rison
Alyssa Nichols, Sloan-Hendrix
Lacey Knox, Spring Hill
Hannah Dilday, Tuckerman
Deria Ratliffe, Tuckerman
Class 1A Boys
Sky Jackson, Acorn
Ty Lugdeke, Alpena
Jonathan Crain, Bay
Tyler Pritchett, Bay
Colton Watson, Bay
Dalton Armstrong, Bradford
Nelson Ikegulu, Bradley
Seth Powell, Caddo Hills
Bryon Parnell, Calico Rock
T.J. Richardson, Concord
Evan Franklin, County Line
Jaleen Jackson, Emerson
Tavion Revels, Emerson
Andrew Walker, Izard County
Wade Keef, Jasper
Logan Foshee, Kirby
Ty Virden, Nemo Vista
Travis Lewis, Norfork
Joe Beck, Sacred Heart
Conor Roby, Scranton
Seth Siebenmorgan, Scranton
Jed Privitt, Shirley
Andrew Smith, Western Grove
John Beck, Wonderview
Class 1A Girls
Jessica Looney, Acorn
Tristen Underdown, Alpena
Katie Ferguson, Bay
Karlie Senko, Bradford
Mahogany Jones, Bradley
Kelsey Fry, Calico Rock
Jope Jampton, Deer
Abby Turney, Greers Ferry West Side
Paris Perkins, Hughes
Kennedy Cooper, Izard County
Brittany Langdon, Jasper
Kayla Smith, Kingston
Hannah Villines, Kingston
Lauren Ray, Kirby
Megan Stinson, Kirby
Brittanie Cline, Maynard
Sade Harrison, Nemo Vista
Maggie Mahan, Nemo Vista
Paige White, Scranton
Kendal Sullivan, South Side Bee Branch
Alexis Pigg, Sparkman
Lagina Price, Sparkman
Lakyn Brown, Viola
Bailey Zimmerman, Wonderview
Swimming and Diving
Girls
Savannah Martin, Alma
Alexandria Hunter, Arkadelphia
Hope Ernhart, Benton
Alexis Abernathy, Bentonville
Eunsol Chon, Bentonville
Nicole Dougherty, Bentonville
Loren Hedgecock, Bentonville
Emiley Horton, Bentonville
Taylor Pike, Bentonville
Jessica Butler, Bryant
Lindsey Butler, Bryant
Ploy Freebairn, Bryant
Libby Thompson, Bryant
Melanie Abbott, Cabot
Jessie Baldwin, Cabot
Caytee Wright, Cabot
Riley Young, Cabot
Laura Bloomfield, Conway
Amanda Crnic, Conway
Elam Fulton, Conway
Sarah Grace Meek, Conway
Casey Ragsdale, Conway
Sydney Wingfield, Conway
Isabella Gati, El Dorado
Lindsey Rissinger, Fayetteville
Corinne DeSpain, Haas Hall
Jade DeSpain, Haas Hall
Caroline Stelte, Haas Hall
Luciana Thomas, Haas Hall
Martina Thomas, Haas Hall
Grace Drake, Hot Springs Lakeside
Sarah Linneman, Hot Springs Lakeside
Stephanie Panzanelli, Hot Springs Lakeside
Eberle Yarborough, Hot Springs Lakeside
Kayla McGee, Lonoke
Brianna Hanley, Mount St. Mary's
Julianne Chung, Pulaski Academy
Katie Games, Pulaski Academy
Emerson Graham, Pulaski Academy
Delaney Haralson, Pulaski Academy
Pulaski Harris, Ande Academy
Katie Jacoby, Pulaski Academy
Ally Rafferty, Pulaski Academy
Allison Taylor, Pulaski Academy
Andrea Bond, Russellville
Carly Holland, Rogers Heritage
Erin McGuirt, Searcy
Lauren Lamaestra, Springdale
Cadi Stair, Springdale
Boys
Zac Craig, Arkansas Baptist
Joshua Sorvillo, Bauxite
David Lloyd, Arkadelphia
Garrett Sullivan, Benton
Jared Crosby, Bentonville
Brandon Haefner, Bentonville
Hayden Harlow, Bentonville
John Hedgecock, Bentonville
Jason Hunt, Bentonville
Terrell Palmer, Bentonville
Lucas Ros, Bentonville
Gavin Vann, Bentonville
Collin McDiarmid, El Dorado
Dylan Elkington-Stauss, Haas Hall
Bryson Horn, Haas Hall
Ganesh Sajan, Haas Hall
Antonio Thomas, Haas Hall
Ryan Reed, Har-Ber
Niemann, Erik Hot Springs
Chase Petersen, Little Rock Catholic
Jacob Toland, Little Rock Catholic
Blair Bish, Little Rock Central
Thomas Heye, Little Rock Central
Levi Lewis, Little Rock Central
John Richard, Little Rock Central
Dylan Burge, Magnolia
Bijan Dadgar, Magnolia
Aaron Hartsfield, Magnolia
Grady Jennings, Magnolia
Cameron Suchomelly, Magnolia
Charlie Taylor, Magnolia
Spencer Hazen, Maumelle
Caleb Murders, Mulberry
Matt Brown, North Little Rock
Mason Graves, North Little Rock
Josh Hale, North Little Rock
Lee Smothers, North Little Rock
Patrik Rollefson, Pulaski Academy
Jack Little, Valley View
Will Duke, Watson Chapel
Wrestling
Class 6A/7A
106 lbs.
Cash Jones, Bentonville
Tre Ponce, Springdale High
Stephen Waterhouse, Rogers
113 lbs.
Lane Alexander, Mountain Home
Chance McCrary, Rogers Heritage
Ricky Whisenant, Conway
120 lbs.
Kimble Jennings, Springdale Har-Ber
Richard Buzzitta, Little Rock Catholic
Dustin Williams, Greenwood
126 lbs.
Caleb Royal, Rogers Heritage
Dillan Fiesner, Cabot
Jackson Nichols, Springdale Har-Ber
132 lbs.
Aaron Grigsby, Bentonville
Caleb Erskine, Cabot
Austin Whittmore, Van Buren
138 lbs.
Luke Brandon, Bentonville
Michael Morgan, Cabot
Heath Henman, Rogers High
145 lbs.
Taylor Compton, Greenwood
Coltin Morgan, Springdale Har-Ber
Erik Cooley, Cabot
152 lbs.
Shae Chafin, Rogers Heritage
Cooper Griffin, Little Rock Catholic
Cody Pugh, Cabot
160 lbs.
Jaxson Nolen, Fayetteville
Seth Davis, Searcy
Kyle Thompson, Bryant
170 lbs.
Christian Brummett, Rogers
Montre Blade, Little Rock Central
Brian Mitchell, Jonesboro
182 lbs.
Dylan Delk, Searcy
Jordan Vazquez, Rogers Heritage
Colt Rush, Springdale Har-Ber
195 lbs.
Jordan Slaughter, Searcy
Treyton Baker, Springdale Har-Ber
Joey Saucier, Rogers Heritage
220 lbs.
Jodeci Booker, Jonesboro
Tyler Giorgini, Cabot
Stone Airoso, Rogers Heritage
285 lbs.
Prince Gilmore, Fort Smith Northside
Ray Brummett, Rogers
Luc Bequette, Little Rock Catholic
Class 1A-5A
106 lbs.
Destiny Nunez, Beebe
Aiden Menchaca, Maumelle
Noak Forke, Berryville
113 lbs.
Hunter Jones, Little Rock Christian
Wyatt Daniel, Greenbrier
Andrew Menchaca, Maumelle
120 lbs.
Ethan King, Berryville
Rylan Howard, Greenbrier
Aaron Hurlbut, Little Rock Christian
126 lbs.
Tyson Hume, Rison Woodlawn
Michael Crockett, Pulaski Academy
Colton Harding, Greenbrier
132 lbs.
Grant Webb, Greenbrier
Micah DuBose, Beebe
Keaton Hoft, Berryville
138 lbs.
Nick Noel, Pulaski Academy
Cayden Bottorff, Shiloh Christian
Taylor Humphrey, Maumelle
145 lbs.
Kevin Knox, Little Rock Christian
Wandell Wright, Maumelle
Joseph Lewis, Little Rock McClellan
152 lbs.
James Noel, Pulaski Academy
Griffin Payne, Berryville
Aaron Nunez, Beebe
160 lbs.
Adrian Brown, Little Rock McClellan
Braden Quesinberry, CAC
Austin Phillips, Bismarck
170 lbs.
Layne Hatcher, Pulaski Academy
Shane Almond, CAC
Ryan Smith, Greenbrier
182 lbs.
Jon Andrews, CAC
Cody Watson, Gentry
TJ Stubbs, Little Rock McClellan
195 lbs.
Braden Zini, CAC
Dylan Johnson, Rison Woodlawn
Jayden Ingram, Little Rock McClellan
220 lbs.
Trent Lewis, Little Rock McClellan
Garrett Record, Berryville
Tristin Phillips, Bismarck
285 lbs.
Jason Kidder, CAC
Zach Ellis, Gentry
Dusty Grier, Beebe
Sports on 03/28/2015