FEBRUARY
Prep Basketball
21: 4A-North Regional Tournament at Maumelle; 3A Region I Tournament at Paris; 2A West Tournament at Magazine.
22: Fayetteville at Bentonville (all), 6 p.m.; Siloam Springs at Rogers Heritage (VG, VB), 6 p.m.; Shiloh Christian at Vilonia (VG, VB), 6 p.m. Siloam Springs at Rogers Heritage (all), 3:45 p.m.; Springdale Har-Ber at Rogers (all), 3:30 p.m.; Springdale at Van Buren (all), 3:30.; Huntsville at Clarksville (VG, VB); 4A-North Regional Tournament at Maumelle; 3A Region I Tournament at Paris; 2A West Tournament at Magazine.
23: 4A-North Regional Tournament at Maumelle; 3A Region I Tournament at Paris; 2A West Tournament at Magazine.
26: 7A State Tournament at Fayetteville; 6A State Tournament at Greenwood; 5A State Tournament at Pine Bluff; 4A State Tournament at Cave City; 3A State Tournament at Riverview; 2A State Tournament at Marmaduke; 1A State Tournament at Bradley.
27: 7A State Tournament at Fayetteville; 6A State Tournament at Greenwood; 5A State Tournament at Pine Bluff; 4A State Tournament at Cave City; 3A State Tournament at Riverview; 2A State Tournament at Marmaduke; 1A State Tournament at Bradley
28: 7A State Tournament at Fayetteville; 6A State Tournament at Greenwood; 5A State Tournament at Pine Bluff; 4A State Tournament at Cave City; 3A State Tournament at Riverview; 2A State Tournament at Marmaduke; 1A State Tournament at Bradley
Prep Wrestling
22-23: State Tournament, Little Rock
Prep Baseball
23: Rogers High at Conway (benefit), TBA
21: Siloam Springs at Shiloh Christian (benefit), 5 p.m.
26: Fort Smith Northside at Bentonville, 5 p.m. (benefit); Siloam Springs at Gravette (V, JV), 5 p.m.
28: Springdale Har-Ber at Benton Tournament, 3:30 p.m.
Prep Soccer
22: Springdale Har-Ber at Bentonville (VB-benefit), 7 p.m.; Rogers High at Fayetteville (VG/VB-benefit), TBA
25: Springdale Har-Ber at Rogers Heritage (JVB, VB), 5 p.m.; Fort Smith Southside at Bentonville (JVG, VG), 5 p.m.; Gentry at Shiloh Christian (V/JV), 5 p.m.
26: Fort Smith Southside at Bentonville (JVB, VB), 5 p.m.; Fayetteville at Tulsa Union (VG), 7 p.m.; Fayetteville at Green Forest (VB), 5 p.m.; Siloam Springs at Harrison (JVB, VG, VB), 4 p.m.; Tulsa Metro Christian at Rogers Heritage (VG, VB), 6 p.m.; Rogers High at Russellville (G) 5 p.m.
28: Springdale Har-Ber at Rogers (JVB, VB), 5 p.m.; Clarksville at Gentry (VG, VB), 5 p.m.
Prep Softball
25: Gravette at Rogers (V/JV), 5 p.m.
26: Prairie Grove at Fayetteville (V, JV), 5 p.m.; Pea Ridge at Gravette (V/JV), 5 p.m.; Lincoln at Rogers Heritage, 4:30 p.m.; Gentry at Springdale High, 5 p.m.
28: Springdale Har-Ber at Farmington (V-JV), 5 p.m.
Junior High Basketball
21: Junior High Region Tournament at Fort Smith Chaffin, TBD
22: Junior High Region Tournament at Fort Smith Chaffin, TBD
23: Junior High Region Tournament at Fort Smith Chaffin, TBD
College Basketball
21: JBU at Mid-America Christian, 6/8 p.m.
23: Oklahoma Baptist at JBU, 3/5 p.m.
MARCH
Prep Basketball:
1: 7A State Tournament at Fayetteville; 6A State Tournament at Greenwood; 5A State Tournament at Pine Bluff; 4A State Tournament at Cave City; 3A State Tournament at Riverview; 2A State Tournament at Marmaduke; 1A State Tournament at Bradley
2: 7A State Tournament at Fayetteville; 6A State Tournament at Greenwood; 5A State Tournament at Pine Bluff; 4A State Tournament at Cave City; 3A State Tournament at Riverview; 2A State Tournament at Marmaduke; 1A State Tournament at Bradley
5: State Finals at Barton Coliseum, Little Rock
6: State Finals at Barton Coliseum, Little Rock
7: State Finals at Barton Coliseum, Little Rock
Baseball
1: Bentonville at Alma (V-DH)), 4:30 p.m.; Prairie Grove at Siloam Springs (V, JV), 4 p.m.; Stilwell, Okla. at Gravette (V/JV), 5 p.m.; Shiloh Christian at Nashville Tournament, TBD; Rogers Heritage at Fort Smith Tournament, TBD.
2: Tulsa Union at Fayetteville (V), 12 p.m., Springdale Har-Ber at Benton Tournament (V), TBA.; Shiloh Christian at Nashville Tournament, TBD; Rogers Heritage at Fort Smith Tournament, TBD.
3: Fairland at Gravette (V/JV), 1 p.m.
5: Shiloh Christian at Prairie Grove, 5 p.m.; Huntsville at Gravette (V/JV), 5 p.m.
6: Bentonville, Rogers High, Siloam Springs, Rogers Heritage at Best Sports Classic, TBA, Springdale Har-Ber at Best Sports Classic, TBA.
7: Bentonville, Siloam Springs, Rogers Heritage, Rogers High at Best Sports Classic, TBA, Springdale Har-Ber at Best Sports Classic, TBA; Green Forest at Gravette (V/JV), 5 p.m.
8: Bentonville, Siloam Springs, Rogers High, Rogers Heritage at Best Sports Classic, TBA. Springdale Har-Ber at Best Sports Classic, TBA.; Nashville at Shiloh Christian (at Tyson Park), 4 p.m.; Gravette at Gentry (V/JV), 5 p.m.
9: Bentonville, Siloam Springs at Best Sports Classic, TBA; Cabot at Fayetteville (V), 12 p.m.; Owasso, Okla. at Shiloh Christian, noon.
12: Rogers Heritage at Bentonville (V-DH), 4:30 p.m.; Fayetteville at Rogers High (V-DH), 4:30 p.m.; Springdale at Siloam Springs (V-DH), 4:30 p.m., Van Buren at Springdale Har-Ber (V-DH), 4:30 p.m.
13: Fayetteville at Rogers High DH, 4:30 p.m.
14: Morrilton at Shiloh Christian (Tyson Park), 4 p.m.; Gravette at Grove, Okla. (V/JV), 5 p.m.
15: Bentonville at Willard/Kickapoo (V), 3 p.m.; Siloam Springs/Shiloh Christian at Springdale Bulldogs McDonald’s Classic, TBA.
16: Siloam Springs/Shiloh Christian at Springdale Bulldogs McDonald’s Classic, TBA.
18: Gravette at Kansas, Okla. (J/JV), noon; Rogers Heritage at Vero Beach, Fla. Tournament.
19: Gravette at Westville, Okla. (J.JV), 1 p.m.; Rogers Heritage at Vero Beach, Fla., Tournament, TBD.
20: Rogers Heritage at Vero Beach, Fla., Tournament, TBD., Rogers High at Millington, TN.
21: Bentonville, Springdale Har-Ber at Central Arkansas Invitational, Little Rock, TBA; Rogers Heritage at Vero Beach, Fla., Tournament.; Rogers High at MIllington, TN TBD.
22: Bentonville,Springdale Har-Ber at Central Arkansas Invitational, Little Rock, TBA; Rogers Heritage at Vero Beach, Fla., Tournament, TBD.; Rogers High at Millington, TN TBD.
23: Bentonville, Springdale Har-Ber at Central Arkansas Invitational, Little Rock, TBA
25: Gravette at Oaks, Okla. (V/JV), 5 p.m.
26: Bentonville at Springdale High (V-DH), 4:30 p.m.; Rogers Heritage at Fayetteville (V-DH), 4:30 p.m.; Siloam Springs at Springdale Har-Ber (V-DH), 4:30 p.m.; Pea Ridge at Gravette (V/JV), 5 p.m.
28: Fayetteville at Jenks/Broken Arrow Under Armour Classic, TBA; Shiloh Christian at Vilonia, 4 p.m.; Gravette at Gentry (V/JV), 5 p.m.; Springfield (Mo.) Kickapoo at Rogers Heritage, 4:30 p.m.
29: Webb City, Mo. at Bentonville (V), 5 p.m.; Fayetteville at Jenks/Broken Arrow Under Armour Classic, TBA
30: Fayetteville at Jenks/Broken Arrow Under Armour Classic, TBA
Softball
1: Bentonville at Russellville (V/JV), 5 p.m.; Elkins at Fayetteville (V/JV), 5 p.m.; Harrison at Siloam Springs (V/JV), 4:30 p.m., Gentry at Springdale Har-Ber (J/JV), 5 p.m.; Farmington at Rogers Heritage, 4:30 p.m.
4: Siloam Springs at Gentry (V/JV), 5 p.m.; Rogers Heritage at West Fork, 4:30 p.m.
5: Gentry at Berryville, 4 p.m.
7: Fayetteville at Farmington (V/JV), 5 p.m., Gravette at Springdale Har-Ber (V/JV), 5 p.m.; Rogers High at Gentry (V,JV), 5 p.m.
8: Mountain Home at Bentonville (V/JV), 4 p.m.; Fayetteville at Siloam Springs Invitational (V), TBA, Springdale Har-Ber at Benton Tournament (V), TBA; Gravette at Prairie Grove (V/JV), 5 p.m.; Morrilton at Rogers Heritage, 5 p.m.
9: Fayetteville at Siloam Springs Invitational (V), TBA, Springdale Har-Ber at Benton Tournament (V), TBA.
11: Gravette at Rogers Hertage (V/JV), 5 p.m.; Harrison at Gentry (V/JV), 5 p.m.
12: Springdale Har-Ber at Bentonville (V/JV), 5 p.m.; Fayetteville at Van Buren (V/JV), 5 p.m.; Rogers Heritage at Siloam Springs (V/JV), 5 p.m.; Gravette at West Fork (V/JV), 5 p.m.; Gentry at Fort Smith Northside (V), 5 p.m.
14: Siloam Springs at Bentonville (V/JV), 5 p.m.; Fayetteville at Springdale High (V/JV), 5 p.m., Springdale Har-Ber at Rogers Heritage (V/JV), 5 p.m.
15: Bentonville at Mountain Home (V/JV), 5 p.m.; Gravette, Rogers Heritage at Farmington/Fayetteville Invitational (V), TBA; Prairie Grove at Siloam Springs (V/JV), 5 p.m.
16: Gravette, Rogers Heritage at Farmington/Fayetteville Invitational (V), TBA
25: Greenbrier at Bentonville (V/JV), 4 p.m.
26: Bentonville at Rogers High (V/JV), 5 p.m.; Fayetteville at Rogers Heritage (V/JV), 5 p.m.; Springdale at Siloam Springs (V/JV), 5 p.m., Springdale Har-Ber at Van Buren (V/JV), 5 p.m.; Gentry at Farmington (V, JV), 5 p.m.
28: Rogers Heritage at Bentonville (V/JV), 5 p.m.; Rogers High at Fayetteville (V/JV), 5 p.m.; Siloam Springs at Springdale Har-Ber (V/JV), 5 p.m.; Gravette at Gentry (V/JV), 5 p.m.
29: Bentonville, Springdale Har-Ber at Van Buren Tournament (V), TBA; West Fork at Gravette (V/JV), 5 p.m.
30: Bentonville, Springdale Har-Ber at Van Buren Tournament (V), TBA
Soccer
1: Bentonville, Fayetteville at NWA Showcase (VB/VG), TBA; Decatur at Siloam Springs (VG, VB), 5 p.m., Rogers Heritage at LR Christian (JVB/VG), 4 p.m.
2: Bentonville, Fayetteville at NWA Showcase (VB/VG), TBA; Shiloh Christian at Greenbrier Tournament, TBD; Rogers Heritage at Episcopal Collegiate (JVB, VG), 4 p.m.; Rogers High at Cabot (G) TBD.
5: Fort Smith Southside at Fayetteville (VG/VB), 4 p.m.; Rogers High at Claremore Tournament (VG, BB) TBD
6: Bentonville at Springdale (JVB/VB), 5:30 p.m.; Rogers Heritage at For Smith Northside (VG/VB), 6 p.m.
7: Berryville at Siloam Springs (JVB, VG, VB), 4 p.m.; Mena at Shiloh Christian, 5 p.m.; Commerce, Okla. JV at Gentry (VG, VB), 5 p.m.
8: Bentonville (VB), Fayetteville (VG) at Fort Smith Southside Tournament, TBA, Springdale Har-Ber at Tulsa Bishop Kelley (VB),TBA; Rogers Heritage at Texarkana Tournament (VG/VB), TBD.
9: Bentonville (VB), Fayetteville (VG) at Fort Smith Southside Tournament, TBA; Fayetteville, Siloam Springs at Harrison Tournament (VB), TBA; Rogers Heritage at Texarkana Tournament (VG/VB), TBD.
11: Van Buren at Sprindgale Har-Ber (JVB, VB), 5 p.m.; Harrison at Rogers High, 4 p.m. (VG,VB)
12: Tahlequah, Okla. at Siloam Springs (JVG, JVB, VG, VB), 4 p.m.; Shiloh Christian at Clarksville (V/JV), 5 p.m.; Rogers Heritage at Dardanelle (VB), 7 p.m.; Tulsa Metro Christian at Gentry (VG, VB), 5 p.m.; Berryville at Rogers High, 4 p.m. (VG, VB).
13: Fayetteville vs. Bentonville at Sugar Creek (JVB/VB), 6 p.m.
14: Siloam Springs at Westville, Okla. (VG, VB), 5 p.m., Springdale Har-Ber at Tulsa Union (JVB, VB), 4:30 p.m.; Harrison at Shiloh Christian, 5 p.m.; Rogers Heritage at Mountain Home (VG/VB), 4 p.m.; Huntsville at Gentry (VG, VB), 5 p.m.
15: Siloam Springs at Huntsville (JVB, VG, VB), 4 p.m.
16: Siloam Springs at Harrison Remax Cup (VG, VB), TBA.; Pryor, Oklahoma at Rogers High, 5 p.m. (VG, VB).
22: Springdale Har-Ber at Conway Tournament (VB), TBA
23: Springdale Har-Ber at Conway Tournament (VB),TBA
25: Harrison at Fayetteville (VB), 6:30 p.m.; Gentry at Decatur (VG, VB), 5 p.m.
26: Springdale at Springdale Har-Ber (JVB, VB), 5:30 p.m.
27: Fayetteville at Rogers Heritage (JVB/VB), 6:30 p.m.
28: Fayetteville at Rogers Heritage (JVG/VG),6:30 p.m.; Dardanelle at Gentry (VG, VB), 5 p.m.
29: Springdale Har-Ber at Bentonville (VB), 7 p.m.; Springdale at Siloam Springs (JVG, JVB, VG, VB), 4 p.m.; Van Buren at Rogers High, 5 p.m. (VG, VB).
Prep Track
7: Rogers Heritage, Springdale Har-Ber at Joe Roberts Invitational at Springdale, 3:30 p.m.
14: Rogers Heritage at Bryant Relays, 3:45 p.m., Springdale Har-Ber at Tiger Relays at Bentonville, 3:30 p.m.
28: Springdale Har-Ber at Whitey Smith Relays Carnival at Rogers High, 3:30 p.m.; Gravette Invitational, 3:30 p.m.