Thursday, October 25, 2012
LITTLE ROCK — TODAY’S GAME CLASS 7A/6A 7A/6A-CENTRAL LR Parkview at LR Catholic, 7 p.m.
FRIDAY’S GAMES CLASS 7A/6A 7A/6A-CENTRAL Conway at Greenwood, 7 p.m.
FS Northside at LR Hall, 7 p.m.
Russellville at FS Southside, 7 p.m.
7A/6A-EAST Jonesboro at Cabot, 7 p.m.
LR Central at Marion, 7 p.m.
North Little Rock at Mountain Home, 7 p.m.
West Memphis at Searcy, 7 p.m.
7A/6A-SOUTH El Dorado at Benton, 7 p.m.
Lake Hamilton at Bryant, 7 p.m.
Texarkana at LR Fair, 7 p.m.
Pine Bluff at Sheridan, 7 p.m.
7A/6A-WEST Bentonville at Springdale, 7:30 p.m.
Rogers Heritage at Van Buren, 7:30 p.m.
Siloam Springs at Rogers, 7:30 p.m.
Springdale Har-Ber at Fayetteville, 7:30 p.m. CLASS 5A 5A-CENTRAL Helena-W. Helena Cent. at LR Christian, 7 p.m.
Jacksonville at Mills, 7 p.m.
LR McClellan at North Pulaski, 7 p.m.
Sylvan Hills at Pulaski Academy, 7 p.m.
5A-EAST Batesville at Greene Co. Tech, 7:30 p.m.
Forrest City at Wynne, 7:30 p.m.
Nettleton at Beebe, 7:30 p.m.
Paragould at Blytheville, 7:30 p.m.
5A-SOUTH Camden Fairview at Hot Springs, 7 p.m.
Magnolia at De Queen, 7 p.m.
White Hall at Hope, 7 p.m.
HS Lakeside at Watson Chapel, 7 p.m.
5A-WEST Greenbrier at Alma, 7 p.m.
Clarksville at Shiloh Christian, 7 p.m.
Morrilton at Harrison, 7 p.m.
Vilonia at Huntsville, 7 p.m.
CLASS 4A 1-4A Berryville at Gravette, 7 p.m.
Gentry at Prairie Grove, 7 p.m.
Lincoln at Ozark, 7 p.m.
Pea Ridge at Farmington, 7 p.m.
2-4A Heber Springs at Clinton, 7 p.m.
Lonoke at Stuttgart, 7 p.m.
Marianna at Newport, 7 p.m.
SS Batesville at PB Dollarway, 7 p.m.
3-4A Brookland at Valley View, 7 p.m.
Cave City at Trumann, 7 p.m.
Jonesboro Westside at Gosnell, 7 p.m.
Pocahontas at Highland, 7 p.m.
4-4A Dardanelle at Maumelle, 7 p.m.
Dover at Waldron, 7 p.m.
Mena at Subiaco Academy, 7 p.m.
Pottsville at Booneville, 7 p.m.
7-4A Ashdown at Arkansas Baptist, 7 p.m.
Bauxite at Arkadelphia, 7 p.m.
Malvern at Nashville, 7:30 p.m.
Pulaski Robinson at Central Arkansas Christian, 7 p.m.
8-4A Dumas at Monticello, 7 p.m.
Hamburg at Warren, 7 p.m.
Lake Village at Crossett, 7 p.m.
Star City at DeWitt, 7 p.m.
CLASS 3A 1-3A Elkins at Greenland, 7 p.m.
Green Forest at West Fork, 7 p.m.
Yellville-Summit at Melbourne, 7 p.m.
2-3A Bald Knob at Barton, 7 p.m.
Harding Academy at Perryville, 7 p.m.
Mayflower at Episcopal Collegiate, 7 p.m.
Riverview at Rose Bud, 7 p.m.
3-3A Harrisburg at Corning, 7 p.m.
Manila at Osceola, 7 p.m.
Piggott at Hoxie, 7 p.m.
Rivercrest at Earle, 7 p.m.
4-3A Cedarville at Charleston, 7 p.m.
Danville at Paris, 7 p.m.
Lamar at Atkins, 7 p.m.
Mansfield at Lavaca, 7 p.m.
5-3A Centerpoint at Jessieville, 7 p.m.
Fountain Lake at Bismarck, 7 p.m.
Horatio at Glen Rose, 7 p.m.
Two Rivers at Benton Harmony Grove, 7 p.m.
6-3A Fordyce at Camden Harmony Grove, 7:30 p.m.
Fouke at Drew Central, 7:30 p.m.
Prescott at Genoa Central, 7:30 p.m.
Smackover at McGehee, 7:30 p.m.
CLASS 2A 3-2A Augusta at Walnut Ridge, 7 p.m.
Cedar Ridge at McCrory, 7 p.m.
Marked Tree at Cross County, 7 p.m.
Salem at East Poinsett County, 7 p.m.
4-2A Hackett at Johnson County Westside, 7 p.m.
Hartford at Western Yell County, 7 p.m.
Mountainburg at Magazine, 7 p.m.
Union Christian at Decatur, 7 p.m.
5-2A Cutter Morning Star at Bigelow, 7 p.m.
Magnet Cove at Conway Christian, 7 p.m.
Mount Ida at Quitman, 7 p.m.
Poyen at Mountain Pine, 7 p.m.
6-2A Carlisle at Des Arc, 7 p.m.
Clarendon at Marvell, 7 p.m.
Hazen at England, 7 p.m.
Palestine-Wheatley at Brinkley, 7 p.m.
7-2A Murfreesboro at Foreman, 7 p.m.
Spring Hill at Dierks, 7 p.m.
8-2A Hampton at Norphlet, 7:30 p.m.
Junction City at Hermitage, 7:30 p.m.
Strong at Rison, 7:30 p.m.
Woodlawn at Parkers Chapel, 7:30 p.m.
NONCONFERNCE Gurdon at Bearden, 7 p.m.
Sports, Pages 20 on 10/25/2012