LITTLE ROCK — THURSDAY 5A-SOUTHEAST Mills at Sylvan Hills, 7:30 p.m.
FRIDAY CLASS 7A 7A-CENTRAL Bryant at Van Buren, 7 p.m.
Cabot at LR Catholic, 7 p.m.
LR Central at Russellville, 7 p.m.
North Little Rock at Conway, 7 p.m.
7A-WEST Bentonville at FS Southside, 7:30 p.m.
FS Northside at Springdale Har-Ber, 7:30 p.m.
Rogers at Rogers Heritage, 7:30 p.m.
Springdale at Fayetteville, 7:30 p.m.
CLASS 6A 6A-SOUTH Lake Hamilton at Benton, 7 p.m.
LR Fair at Sheridan, 7 p.m.
Pine Bluff at Watson Chapel, 7 p.m.
Texarkana at El Dorado, 7 p.m.
6A-EAST Jacksonville at Jonesboro, 7 p.m.
LR Parkview at Searcy (at Bald Knob), 7 p.m.
Marion at West Memphis, 7 p.m.
Mountain Home at LR Hall, 7 p.m.
CLASS 5A 5A-SOUTHEAST LR McClellan at Monticello, 7 p.m.
North Pulaski at Beebe, 7 p.m.
White Hall at Crossett, 7 p.m.
5A-EAST Paragould at Batesville, 7:30 p.m.
Nettleton at Blytheville, 7:30 p.m.
Forrest City at Helena-West Helena Central, 7:30 p.m.
Wynne at Greene County Tech, 7:30 p.m.
5A-SOUTHWEST Hope at Hot Springs, 7 p.m.
HS Lakeside at Magnolia, 7 p.m.
Pulaski Academy at Camden Fairview, 7 p.m.
Pulaski Robinson at LR Christian, 7 p.m.
5A-WEST Alma at Morrilton, 7:30 p.m.
Greenbrier at Central Arkansas Christian, 7:30 p.m.
Greenwood at Harrison, 7:30 p.m.
Vilonia at Siloam Springs, 7:30 p.m.
CLASS 4A 1-4A Berryville at Huntsville, 7 p.m.
Gravette at Gentry, 7 p.m.
Prairie Grove at Farmington, 7 p.m.
Shiloh Christian at Pea Ridge, 7 p.m.
2-4A Bald Knob at Lonoke, 7 p.m.
Heber Springs at Stuttgart, 7 p.m.
Marianna at DeWitt, 7 p.m.
Southside Batesville at Clinton, 7 p.m.
3-4A Gosnell at Pocahontas, 7 p.m.
Highland at Trumann, 7 p.m.
Jonesboro Westside at Osceola, 7 p.m.
Valley View at Newport, 7 p.m.
4-4A Booneville at Subiaco Academy, 7 p.m.
Dover at West Fork, 7 p.m.
Ozark at Clarksville, 7 p.m.
Pottsville at Dardanelle, 7 p.m.
7-4A
Arkadelphia at Ashdown, 7:30 p.m.
De Queen at Pulaski Oak Grove, 7:30 p.m.
Mena at Nashville, 7:30 p.m.
Waldron at Malvern, 7:30 p.m.
8-4A
Dumas at Dollarway, 7 p.m.
Hamburg at McGehee, 7 p.m.
Lake Village at Fordyce, 7 p.m.
Warren at Star City, 7 p.m.
CLASS 3A
1-3A
Lavaca at Cedarville, 7 p.m.
Lincoln at Elkins, 7 p.m.
Mansfield at Greenland, 7 p.m.
Mountainburg at Charleston, 7 p.m.
2-3A
Barton at Episcopal Collegiate, 7 p.m.
Brinkley at Mayflower, 7 p.m.
Harding Academy at England, 7 p.m.
Rose Bud at Riverview, 7 p.m.
3-3A
Cave City at Corning, 7:30 p.m.
Hoxie at Rivercrest, 7:30 p.m.
Manila at Harrisburg, 7:30 p.m.
Piggott at Earle, 7:30 p.m.
4-3A
Atkins at Mountain View, 7 p.m.
Green Forest at Paris, 7 p.m.
Lamar at Yellville-Summit, 7 p.m.
Marshall at Perryville, 7 p.m.
5-3A
Bismarck at Arkansas Baptist, 7 p.m.
Fountain Lake at Bauxite, 7 p.m.
Glen Rose at Jessieville, 7 p.m.
Magnet Cove at Centerpoint, 7 p.m.
7-3A
Camden Harmony Grove at Gurdon, 7:30
p.m.
Drew Central at Rison, 7:30 p.m.
Parkers Chapel at Lafayette County, 7:30
p.m.
Prescott at Fouke, 7:30 p.m.
CLASS 2A
3-2A
Augusta at Cross County, 7 p.m.
McCrory at Marked Tree, 7 p.m.
Rector at Cedar Ridge, 7 p.m.
Salem at Walnut Ridge, 7 p.m.
4-2A
Mountain Pine at Union Christian, 7:30 p.m.
Westside Johnson County at Hackett, 7:30
p.m.
5-2A
Bigelow at Ola, 7 p.m.
Conway Christian at Quitman, 7 p.m.
LR Lutheran at Cutter Morning Star, 7 p.m.
Nonconference
Magazine at Danville, 7 p.m.
6-2A
Clarendon at Carlisle, 7 p.m.
Marvell at Hughes, 7 p.m.
Palestine-Wheatley at Hazen, 7 p.m.
7-2A
Dierks at Spring Hill, 7:30 p.m.
Horatio at Murfreesboro, 7:30 p.m.
Mount Ida at Foreman, 7:30 p.m.
Nonconference
De Queen JV at Mineral Springs (Sat.), 7:30
p.m.
8-2A
Bearden at Junction City, 7:30 p.m.
Norphlet at Hampton, 7:30 p.m.
Smackover at Strong, 7:30 p.m.
Woodlawn at Hermitage, 7:30 p.m.
Nonconference
Des Arc at Dermott, 7:30 p.m.
Sports, Pages 31 on 09/27/2009